To było zabójstwo czy samobójstwo?

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci pary starszych osób. Ich zwłoki ujawniono w mieszkaniu przy grodziskim deptaku.
Grodzisk śmierć starszych osób
Fot. malopolska.policja.gov.pl Na pytanie, jaka była przyczyna śmierci starszej pary, odpowie sekcja zwłok.

W środę, 13 kwietnia pogotowie ratunkowe otrzymało informację o o podejrzeniu popełnienia samobójstwa przez parę starszych osób. W jednej z kamienic przy ul. 11 Listopada, tuż obok grodziskiego deptaka, ujawniono zwłoki kobiety i mężczyzny w wieku powyżej 70 lat. Informację o znalezionych ciałach przekazał ratownikom medycznym syn pary. Powiadomieni zostali również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, którzy natychmiast przystąpili do działania. Po wykonaniu niezbędnych w takiej sytuacji czynności, prowadzenie sprawy przekazali prokuraturze.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że para starszych osób najprawdopodobniej popełniła samobójstwo. Świadczyły o tym ujawnione u mężczyzny rany postrzałowe głowy. Dzisiaj już wiadomo, że podobne obrażenia stwierdzono również u jego żony. – Prokurator dokonał oględzin zarówno mieszkania, jak i miejsca znalezienia zwłok, a także samych zwłok. Na ciele kobiety i mężczyzny ujawniono rany postrzałowe, a w mieszkaniu znaleziono broń myśliwską – mówi Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono różnego rodzaju ślady m.in. biologiczne i GSR (ślady po oddaniu strzałów, które pozostają na rękach osób korzystających z broni palnej).

Ciała już zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. To da odpowiedź na pytanie, jaki był mechanizm zgonu, i co dokładnie było bezpośrednią przyczyną śmierci pary.

– Wstępna kwalifikacja jest prowadzona w sprawie zabójstwa, a także pomocy i podżegania do samobójstwa – mówi prokurator Dziekoński.

Wstępne wyniki sekcji zwłok będą znane niezwłocznie po jej przeprowadzeniu, natomiast pełna opinia – w ciągu miesiąca, dwóch.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest