Wreszcie drgnie budowa Park of Poland?

Lada dzień ma zostać wydana opinia środowiskowa dotycząca budowy parku rozrywki Park of Poland pod Mszczonowem. To oznacza, że prace mogą rozpocząć się w czwartym kwartale tego roku.
Park of Poland
Fot. globalcityholdings.pl. Park of Poland powstanie we wsi Wręcza.

Mieszkańcy naszego regionu z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie budowy parku rozrywki, który ma powstać we wsi Wręcza. Pierwotny termin oddania tej inwestycji do użytku był planowany na październik tego roku. Tymczasem jest koniec sierpnia, a inwestor nie ma nawet skompletowanej całej niezbędnej dokumentacji. Jak nas poinformował burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, sprawa rozbija się o wydanie pozytywnej opinii przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ). – Cały czas trwa procedura, czekamy na opinię Dyrekcji. Ma ona zostać wydana dosłownie lada dzień – mówi włodarz. – Jak tylko ją otrzymamy, firma będzie mogła złożyć wniosek o pozwolenie na budowę – dodaje.

Projekt budowlany Park of Poland przygotowuje niemiecka firma Wund i to właśnie w gestii jej przedstawicieli będzie leżało przełożenie dokumentacji na język polski i dostosowanie jej do polskich przepisów. – To też trochę potrwa – mówi Kurek. Na pytanie, jak długo, burmistrz odpowiada, że trudno w tej chwili mówić o konkretnej dacie. – Myślę, że czwarty kwartał to realny termin i wtedy coś zacznie się dziać. W najgorszym przypadku np. srogiej zimy będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku – zapewnia.

Park of Poland ma być jednym z największych kompleksów wodnych w Europie Środkowo-Wschodniej i konkurencją dla francuskiego Eurodisneylandu. Znajdą się tu atrakcje dla klientów w każdym wieku m.in. ogromny basen w stylu tropikalnej wyspy z odsuwanym dachem, strefa spa, zjeżdżalnie wodne, kawiarnie, restauracje i wiele innych. Część z nich ma być dostępna przez cały rok. Całość będzie podzielona na strefy w taki sposób, aby klienci nie przeszkadzali sobie nawzajem np. osoby starsze nie będą musiały przebywać razem z bawiącymi się dziećmi.

Inwestorem jest firma Global City Holdings (GCH). To holenderska spółka, większościowy udziałowiec koncernu Cineworld, do którego należy sieć znanych w Polsce kin Cinema City.

Koszt inwestycji to ponad 400 mln zł. Na terenie obiektu ma zostać zatrudnionych około 700 pracowników. W pierwszym roku działalności parku spodziewanych jest 1 mln gości.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Wreszcie drgnie budowa Park of Poland?

  1. Pana Kurka tobym pierwszego wywiózł na wyspę tropikalną. Razem z Suskim. Dowiózłbym im ze 2 kozy. Niech mają…