Ksiądz ze Starych Babic nie przyznaje się do winy

Sprawa księdza wikariusza ze Starych Babic, który miał składać seksualne propozycje mężczyznom, również nieletnim, wzbudza ogromne emocje. Duchowny nie przyznaje się do winy.
ksiadz-stare-babice-stonoga
Fot. Senlay/pixabay.com. Do czasu wyjaśnienia sprawy ksiądz Robert R. został odsunięty od prowadzenia działalności duszpasterskiej.

Ksiądz Robert R. ma 40 lat, wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach jest od sierpnia tego roku. Wcześniej służył m.in. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie oraz w kościele św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie. Ogromne emocje wśród mieszkańców wywołała informacja rozpowszechniona w internecie przez znanego przedsiębiorcę Zbigniewa Stonogę o tym, że duchowny miał składać seksualne propozycje mężczyznom, również nieletnim. W tym celu rzekomo zamieścił ogłoszenie na portalu przeznaczonym dla osób homoseksualnych. Wynika z niego, że autor poszukuje partnera w wieku 16-27 lat do wspólnego spędzenia intymnych chwil. Informację na ten temat miały przekazać Stonodze dzieci ze Starych Babic.

Biznesmen zgłosił sprawę na policję. Jak nas poinformowano w biurze prasowym Komendy Stołecznej Policji zostało wszczęte postępowanie, które ewentualnie będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. O ile w ogóle do niego dojdzie, ponieważ sankcjom karnym podlega jedynie nakłanianie do seksu osób poniżej 15. roku życia, a o tym w przypadku wikariusza, póki co, nie ma mowy.

Wstępną procedurę sprawdzającą w tej bulwersującej sprawie rozpoczęto natomiast w Archidiecezji Warszawskiej. – Ksiądz został wezwany, złożył wyjaśnienie, które można ograniczyć do stwierdzenia, że nie przyznaje się do winy i pozostaje całkowicie do dyspozycji organów ścigania w celu wyjaśnienia tej sprawy do końca. To wstępna faza postępowania, które polega na zebraniu dokumentacji i ustaleniu faktów. Jeśli zarzuty się uprawdopodobnią, sprawa zostanie przekazana do Stolicy Apostolskiej. Do czasu jej wyjaśnienia ksiądz został odsunięty od działalności duszpasterskiej – mówi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć ksiądz proboszcz z kościoła w Starych Babicach nakazał wikariuszowi natychmiastowe opuszczenie parafii. Nie wiadomo, gdzie duchowny obecnie przebywa.

Cały materiał opublikowany przez Zbigniewa Stonogę jest dostępny tutaj: http://zbigniewstonoga.eu/2016/09/oto-ksiadz-takich-cierpia-ludzie-kosciol/.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest