Prace przy Centrum Dziedzictwa Kulturowego postępują

Wszystko wskazuje na to, że za rok mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z Centrum Dziedzictwa Kulturowego (CDK). Prace nad budową obiektu idą pełną parą.
centrum-dziedzictwa-kulturowego-pruszkow-2016
Fot. MK. Budowa centrum ma zakończyć się za rok.

Budowa pruszkowskiego Centrum Centrum Dziedzictwa Kulturowego rozpoczęła się listopadzie 2014 roku. Obiekt powstaje przy przy ul. Bohaterów Warszawy, na terenie Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych. Widoczna jest już fasada budynku wykonana z aluminium i szkła z kolorowymi elementami.

Przypomnijmy, że swoją siedzibę będzie tu miał Miejski Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca Pruszkowiacy, w centrum znajdzie się również zaplecze Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych (MZOS). Przewidywana jest też siedziba Inkubatora Przedsiębiorczości i organizacji pozarządowych. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie nieco ponad 17 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa – ponad 13 tys. mkw.

W CDK zaplanowano salę widowiskową na 392 osoby z zapleczem scenicznym oraz salę audytoryjną na 210 miejsc. Nie zabraknie galerii, sali baletowej z szatniami, sali do rytmiki, muzyki, malarstwa i rzeźby oraz części gastronomicznej. Z kolei w części przeznaczonej dla MZOS znajdą się pomieszczenia do masażu klasycznego i sportowego, fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii i balneoterapii, a także siłownia izotoniczna i aerobowa, fitness, sala do ricocheta, szatnie z saunami i patio ze ścianką do wspinaczki. Natomiast zespół Pruszkowiacy będzie mógł w przyszłości korzystać m.in. z sali baletowej, garderoby i świetlicy.

W centrum znajdzie się też garaż podziemny z 181 stanowiskami. Przy budynku ma powstać teren do nordic walking, ścieżka zdrowia, outdoor fitness, plac rekreacji, trasy rowerowe, strumyk oraz parking na 138 miejsc.

Inwestycję realizuje firma Strabag. Pochłonie ona 71 mln zł. Budowa centrum ma zakończyć się w październiku 2017 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest