Targówek: słono zapłacą za nielegalną wycinkę drzew

Na jednej z działek na Targówku robotnicy nielegalnie wycięli drzewa. Teraz sprawą zajmie się dzielnicowy wydział ochrony środowiska.
wycinka-drzew-radzyminska
Fot. strazmiejska.waw.pl. Za nielegalną wycinkę właściciel posesji będzie musiał zapłacić karę.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, około godz. 14.30. Stołeczna straż miejska otrzymała zgłoszenie, że na jednej z niezabudowanych posesji u zbiegu ul. Radzymińskiej i Teofila Piecyka prowadzona jest nielegalna wycinka drzew. We wskazane w zgłoszeniu miejsce udali się funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego, którzy potwierdzili wycięcie około 20 drzew i krzewów.

Jak ustalili funkcjonariusze, wycinkę prowadziła grupa obecnych na miejscu robotników na zlecenie właściciela. Jeden z mężczyzn przyznał, że nie posiadają zgody na wycięcie drzew. Na miejsce wezwano przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Targówek, którym przekazano sprawę.

Za usunięcie drzew bez zezwolenia urząd zapewne naliczy karę pieniężną. Wysokość należności będzie uzależniona od wieku drzewostanu. W ekstremalnych przypadkach może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest