Wielka inwestycja na Woli za miliard zł. To trzy wieżowce Warsaw Hub

U zbiegu ul. Towarowej i Prostej, na warszawskiej Woli, powstaje The Warsaw Hub. Budowa rozpoczęła się na początku tego roku i ma zakończyć za trzy lata. Wartość inwestycji jest szacowana na ponad 1 mld zł.
the-warsaw-hub
Fot. mat. promocyjne. Warsaw Hub to trzy wieżowce osadzone na wspólnej podstawie.

The Warsaw Hub powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiego węzła komunikacyjnego, łączącego drugą linię metra z licznymi przystankami tramwajowymi i autobusowymi, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Ochota. Inwestycja, znana wcześniej pod nazwą Sienna Tower, to trzy wieżowce osadzone na wspólnej podstawie. Dwa z nich będą miały wysokość 130 metrów, a jeden – 85 metrów. Inwestorem jest firma Ghelamco Poland – ta sama, która wybudowała Warsaw Spire. Koncern jest jednym z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz liderem zrównoważonego budownictwa w Polsce.

The Warsaw Hub ma być w historii firmy Ghelamco najbardziej innowacyjnym projektem. Ma to być miejsce łączące świat technologii przyjazne zarówno startupom, jak i korporacjom. Jednocześnie ma pełnić zadanie miastotwórcze. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się: przestrzenie biurowe, handlowe, centrum konferencyjne, oraz trzy- i czterogwiazdkowy hotel. W The Warsaw Hub znajdzie się także MeetDistrict – przestrzeń coworkingowa, dzięki której nawet najmniejsze firmy będą mogły znaleźć miejsce w nowoczesnym biurowcu. W kompleksie swoją docelową siedzibę będzie miał również projekt The Heart Warsaw.

– Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców – będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm – powiedział dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland Jarosław Zagórski.

W Warsaw Hub mają być zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking będzie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stację do ładowania aut elektrycznych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest