To już jutro! Dzień Jazdy Metrem bez Spodni. „Może straż miejska i policja do nas dołączą?”

Mimo że temperatura powietrza wynosi nawet 10 stopni Celsjusza poniżej zera, uczestnikom akcji „Dzień Jazdy Metrem bez Spodni” wydaje się to w ogóle nie przeszkadzać. W niedzielę, 8 stycznia zamierzają podróżować podziemną kolejką w majtkach!
miedzynarodowy-dzien-jazdy-metrem-bez-spodni-warszawa-2017
Fot. youtube.com. Temperatura powietrza nie zachęca do udziału w akcji, mimo to chętnych nie brakuje.

„Międzynarodowy Dzień Jazdy Metrem bez Spodni”, czyli „No Pants Subway Ride” – to akcja, która po raz pierwszy została zorganizowana w Nowym Jorku 15 lat temu. Podchwycili ją także mieszkańcy Warszawy. Od kilku lat spotykają się w metrze i podróżują bez spodni. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia.

– Tak jak zawsze, spotykamy się na stacji metra Wilanowska, na pasażu o 16. Jest to dobre miejsce żeby spakować dolne partie ubrania do plecaków, toreb, innych reklamówek i wyruszyć w podróż ;)
Pamiętajcie aby zachować powagę podczas przejazdu, jedziemy jak gdyby nigdy nic ;) No i oczywiście zachowywać się spokojnie. Ani policja ani straż miejska nie mają podstaw aby wlepić komuś mandat, ale jeśli poproszą o dokumenty, albo będą pytać o co chodzi powiedzcie o akcji. Może i oni dołączą się do nas :D – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku. Jak twierdzą, celem akcji jest przede wszystkim przełamanie rutyny i wywołanie uśmiechu wśród współpasażerów.

Swój udział w tegorocznej edycji wydarzenia zapowiedziało już ponad 760 osób.

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest