O krok od tragedii. Pijana kobieta nocą spacerowała środkiem krajowej „pięćdziesiątki”

Mało brakowało, by przechadzka 39-letniej kobiety zakończyła się tragedią. Kobieta szła środkiem drogi krajowej nr 50 i tylko szybka reakcja kierującego fiatem mężczyzny pozwoliła uniknąć kolejnej ofiary śmiertelnej.
pijana-piesza-zyrardow
Fot. kwp.radom.pl. Mimo że kobieta odniosła obrażenia, to ona poniesie odpowiedzialność za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

39-letnia żyrardowianka wykazała się wyjątkowym brakiem odpowiedzialności i ostrożności. Kilka dni temu, tuż przed północą „spacerowała” po jezdni drogi krajowej nr 50. Policjanci jadąc na interwencję związaną ze zgłoszeniem, że po ulicy idzie kobieta, otrzymali kolejne – o jej potrąceniu.

44-letni kierujący fiatem, próbował ominąć znajdującą się na jego pasie ruchu pieszą, co jednak mu się nie udało. Na szczęście jego ostrożność pozwoliła, na szybką reakcję, dzięki czemu kobieta doznała jedynie potłuczeń. Gdy policjanci dojechali na miejsce wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Badanie alkomatem częściowo wyjaśniło dlaczego 39-latka nie wykazała się zdrowym rozsądkiem i szła środkiem drogi, wykazało bowiem prawie 2,5 promila alkoholu. – Mimo że to żyrardowianka poniosła obrażenia, to ona poniesie odpowiedzialność za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest