ZDM projektuje nowe sygnalizacje na warszawskich drogach. Na ul. Ryżowej światła zostaną przebudowane!

Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się na ul. Kondratowicza (przy ul. Blokowej) oraz na ul. Komitetu Obrony Robotników – d. 17 Stycznia (przy ul. Zarankiewicza). W Al. Jerozolimskich (skrzyżowanie z ul. Ryżową) istniejąca już sygnalizacja zostanie przebudowana.
Fot. ZDM Warszawa. Najważniejsza dla mieszkańców naszego regionu jest przebudowa sygnalizacji w Alejach Jerozolimskich.

Skrzyżowanie ul. Kondratowicza (przy ul. Blokowej) jest szczególnie niebezpieczne dla pieszych. U zbiegu z ul. Blokową i ul. Przy Grodzisku powstało w ostatnich latach wiele nowych osiedli, co znacznie zwiększyło zarówno ruch kołowy jak i pieszy. Przeprowadzony w 2017 roku audyt bezpieczeństwa wykazał, że podstawowym problemem jest tu nadmierna prędkość pojazdów oraz niedostateczna ochrona pieszych, oczekujących na przejście i przechodzących przez jezdnię. Na ul. Komitetu Obrony Robotników (dawna 17 Stycznia przy ul. Zarankiewicza) również zostanie poprawione bezpieczeństwo pieszych. Muszą oni pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a samochody rozwijają znaczne prędkości, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Z kolei w Alejach Jerozolimskich jest planowana przebudowa istniejącej już sygnalizacji świetlnej u zbiegu z ul. Ryżową. Jest ona wyeksploatowana i wymaga kompleksowej modernizacji.

Termin na składanie ofert minął 17 października. W każdej z lokalizacji do przetargu zgłosiły się po cztery firmy. Projekt sygnalizacji przy ul. Kondratowicza wyceniły na 67-145 tys. zł. Oferty za dokumentację projektową dla sygnalizacji na ul. Komitetu Obrony Robotników wahają się w przedziale od 81 tys. zł do 96 tys. zł, zaś projekt przebudowy świateł w Alejach Jerozolimskich wyceniono na od 136 tys. zł do 203 tys. zł. Oferty są teraz sprawdzane. Firma wybrana w przetargu będzie miała sześć miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Po jej ukończeniu, stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) ogłosi przetarg na realizację robót.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest