Poszukiwany 16-latek znaleziony w Izabelinie. Z amfetaminą. „Tłumaczył, że znalazł ją na ulicy”

Policjanci zatrzymali na terenie izabelińskiej gminy 16-latka. Chwilę później w kieszeni jego bluzy znaleźli metamfetaminę. Jak się okazało, nastolatek był poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego, z którego uciekł.
poszukiwany-nastolatek-izabelin
Fot. ilustracyjne. Lechenie-narkomanii/pixabay.com. Podczas sprawdzania danych osobowych nastolatka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że był on poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

Kilka minut po godzinie 21.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach, patrolując rejon izabelińskiej gminy, podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny. Ich uwagę zwróciło jego nerwowe zachowanie na widok umundurowanych funkcjonariuszy. Chwilę później w kieszeni bluzy policjanci odkryli „dilerkę” z zawartością białej substancji. Badanie narkotesterem wykazało, że była to metamfetamina. W rozmowie z policjantami nieletni wyjaśnił, że środki odurzające znalazł chwilę wcześniej na ulicy.

Podczas legitymowania i sprawdzania jego danych osobowych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 16-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego tydzień wcześniej samowolnie się oddalił. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest