Piastów: Przebudują ul. Sułkowskiego! W kolejce czekają również ul. Norwida i Orzeszkowej

Jeszcze w tym roku ul. J. Sułkowskiego na odcinku od ul. Żbikowskiej do ul. Bohaterów Wolności przejdzie gruntowną przemianę. Wszystkie uzgodnienia i pozwolenia są. Zadanie zostanie w 70 proc. sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).
remont-drog-piastow-sulkowskiego-norwida-orzeszkowej
Fot. UM Piastów. Przejazd ul. Sułkowskiego do tej pory sprawiał kierowcom wiele problemów.

Pod koniec sierpnia premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania z FDS. Wniosek Piastowa, zgłoszony w naborze przeprowadzonym wiosną tego roku, został wysoko oceniony. Kwota dofinansowania to ponad 2 mln zł. W związku z tym, 6 września, radni Piastowa, na prośbę burmistrza, spotkali się na nadzwyczajnej sesji, by to zadanie oraz środki na jego realizację wprowadzić do budżetu miasta. Wszystko po to, by jak najszybciej ogłosić przetarg i przystąpić do przebudowy ulicy. To ostatni odcinek ul. J. Sułkowskiego czekający na remont. W 2017 roku drogę tę zmodernizowano na odcinku od ul. S. Żółkiewskiego do ul. E. Sowińskiego, w 2018 roku kontynuowano remont w kierunku południowym do ul. Żbikowskiej (za łączną kwotę prawie 2 mln zł).

– W wiosennym naborze z FDS wnioskowaliśmy także o środki na refundację przebudowy ul. C. K. Norwida. Wniosek ten znalazł się na wysokiej pozycji listy rezerwowej. Liczymy, że i w tym przypadku, w ramach oszczędności uzyskanych na listach podstawowych, otrzymamy pozytywne dla nas informacje. Wnioskowana kwota to 1,8 mln zł – informują urzędnicy z piastowskiego ratusza. To nie wszystko. W kolejnym (sierpniowym) naborze z FDS Piastów złożył aplikację o środki na przebudowę ul. E. Orzeszkowej na odcinku od al. Tysiąclecia do ul. Harcerskiej oraz na ul. ks. St. Kostki.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych są przeznaczane m.in. na: dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych, gminnych oraz na dofinansowanie budowy mostów lokalizowanych w ciągach tych dróg lub dróg wojewódzkich.

Źródło: UM Piastów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest