W Piastowie powstanie centrum przesiadkowe. Jest dofinansowanie!

Niemal 6,8 mln zł dofinansowania otrzyma Piastów na budowę centrum przesiadkowego „Parkuj i Jedź". To kolejne działanie mające na celu poprawę powietrza w mieście.
centrum-przesiadkowe-piastow
Fot. ilustracyjne. Tama66/pixabay.com. W ramach projektu zostaną wybudowane dwa parkingi.

Choć wniosek złożony przez urzędników w piastowskiego ratusza na początku kwietnia tego roku został bardzo wysoko oceniony – 92,93 punkty na 99,00 możliwych, to trafił na listę rezerwową projektów do dofinansowania. Ostatecznie samorząd województwa mazowieckiego zdecydował o zwiększeniu poziomu alokacji. Dzięki temu piastowski projekt budowy centrum przesiadkowego „Parkuj i Jedź” otrzyma duże wsparcie finansowe. Całkowita wartość projektu to 8 499 320,00 zł, natomiast wartość dofinansowania – 6 799 456,00 zł. Planowany termin realizacji to koniec grudnia przyszłego roku. Obecnie władze Piastowa przygotowują się do podpisania umowy z zarządem województwa mazowieckiego.

W ramach działania zaplanowano budowę dwóch parkingów P+R z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowę schodów i wind, które umożliwią połączenie peronów stacyjnych z istniejącym wiaduktem. Poza robotami budowlanymi zaplanowano także wykonanie odwodnienia, oświetlenia, punktów ładowania rowerów elektrycznych oraz prace poprawiające estetykę otoczenia.

Źródło: Urząd Miejski w Piastowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest