Ukradł klientom banku ponad 6 milionów złotych!

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież ponad sześć milionów złotych. Taką sumę z kont klientów wyprowadził pracownik banku
Fot. policja.waw.pl Pawłowi S. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Paweł S., wykorzystując swoje stanowisko, przez kilkanaście miesięcy z czterech kont klientów banku wyprowadził ponad 6,2 mln zł.

Wszystko zaczęło się od nieautoryzowanych przelewów i skradzionych w łatwy sposób pierwszych pieniędzy z konta jednej z pokrzywdzonych w tej sprawie osób. Mijały miesiące, a z rachunków kolejnych osób „znikały” kolejne miliony złotych. W sumie przez ponad rok 31-latek dokonał kilkudziesięciu przelewów z czterech kont klientów.

O procederze i ujawnionych nieprawidłowościach policję powiadomił przedstawiciel banku, w którym doszło do przestępstwa. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni zatrzymali Pawła S.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że skradzione przez 31-latka pieniądze przelewane były systematycznie na różne rachunki bankowe, a następnie wykorzystywane do gry na hurtowym rynku walut. Jak ustalili śledczy, Paweł S. na przestrzeni kilkunastu miesięcy stracił wszystkie zainwestowane w ten sposób pieniądze

Mężczyzna w prowadzonym śledztwie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to przestępstwo 31-latkowi może grozić teraz do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwitterredditpinterest