Nieludzko znęcał się nad rodzicami. Bił, kopał, dusił i wyzywał

Policjanci z komendy w Starych Babicach zostali powiadomieni o znęcaniu się fizycznym i psychicznym syna nad swoimi rodzicami. 30-letni mężczyzna od ponad roku wszczynał awantury domowe, podczas których m.in. wyzywał ich obelżywymi słowami, szarpał, kopał po całym ciele i przyduszał oraz zabierał pieniądze.
Fot. pixabay.com. Podejrzany Bartosz T. ma zakaz zbliżania się do rodziców.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym syna nad rodzicami. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że 30-letni mężczyzna od ponad roku wszczynał awantury domowe, podczas których m.in. wyzywał ich obelżywymi słowami, szarpał, kopał po całym ciele i przyduszał oraz zabierał pieniądze.

Kryminalni udali się do jego miejsca zamieszkania. Gdy zapukali do drzwi, mężczyzna nie chciał im otworzyć, mimo że był w domu. Z pomocą właściciela mieszkania, policjanci weszli do środka i zatrzymali Bartosza T. 30-latek już usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodzicami. Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Nieludzko znęcał się nad rodzicami. Bił, kopał, dusił i wyzywał

  1. Dozór policji ??? Powinni natychmiast wsadzić gnoja do najpiękniejszej celi i wyrzucić klucz, ale najpierw należy mu się porządny łomot !