Makabryczny wypadek w Błoniu. Bmw wjechało pod ciężarówkę, dwie osoby nie żyją [FOTO]

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w środę, około godziny 4.00, na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Błonie-Wieś. W zdarzeniu udział wzięły dwa samochody. W wyniku odniesionych obrażeń dwóch mężczyzn podróżujących bmw zmarło.
Fot. OSP Błonie. Do zderzenia doszło po tym, jak kierowca bmw z niewiadomych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu.

We wtorek, 9 kwietnia, około godziny 19.00 w miejscowości Zaborówek kierujący citroenem po wcześniejszym zjechaniu z drogi uderzył w drzewa. Zarówno kierowca, jak i jadący z nim pasażer, zginęli na miejscu (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Nie minęła nawet doba, gdy na terenie powiatu warszawskiego zachodniego doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W środę, 10 kwietnia, około godziny 4.00 rano na ul. Sochaczewskiej w miejscowości Błonie-Wieś (droga wojewódzka numer 92) zderzyły się ze sobą dwa samochody.

Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący bmw, poruszając się w kierunku Sochaczewa, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, i zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierowca osobówki oraz jego pasażer. Kierująca samochodem ciężarowym wraz z pasażerem zostali ranni. Zostali przetransportowani do szpitala.

Na miejscu zdarzenia trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych obecny był prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności i samego przebiegu wypadku. Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 92 musieli liczyć się z utrudnieniami. Na czas prowadzonych czynności zorganizowano objazdy: w kierunku Sochaczewa – ul. Modlińską, a w kierunku Warszawy ul. Purzyckiego.

Świadkowie wypadku w Zaborówku oraz w Błoniu, a także osoby mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności zdarzenia, są proszone o kontakt z Komendą Powiatową Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Starych Babicach tel. (22) 752 80 00 (czynny całą dobę), email: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl.

Mundurowi ze starobabickiej komendy alarmują, że w tym roku, na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, doszło już do sześciu tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło dziewięć osób. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu, o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów. Pamiętajmy, że przepisy, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować – apelują policjanci.

wypadek-blonie-kwiecien-2019

wypadek-blonie-kwiecien-2019-2

wypadek-blonie-kwiecien-2019-4

wypadek-blonie-kwiecien-2019-5

wypadek-blonie-kwiecien-2019-6

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Błoniu

Facebooktwitterredditpinterest