Czarna seria trwa. Śmiertelny wypadek motocyklisty

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ul. Pięknej w Żyrardowie. 32-letni motocyklista zmarł kilka godzin po zdarzeniu.
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie. Kierujący motocyklem 32-latek prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód.

We wtorek, 29 czerwca, przed godziną 20.00 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem suzuki, 32-letni mieszkaniec Żyrardowa, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód. W wyniku uderzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała. Został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala, gdzie, pomimo kilkugodzinnej walki o jego życie, zmarł.

Na miejscu wypadku czynności wykonywali policjanci ruchu drogowego oraz technicy kryminalni pod nadzorem prokuratora, natomiast strażacy zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych. – Obecnie trwa ustalenie szczegółowego przebiegu tego tragicznego zdarzenia – poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej w Żyrardowie sierż. Monika Michalczyk.

Żyrardowscy policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. – Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię – zwracają uwagę mundurowi.

Przypomnijmy, że to już kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie w naszym regionie w ciągu ostatnich kilku dni. W sobotę, 26 czerwca dwaj mężczyźni zginęli, a trzeci w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala po wypadku w miejscowości Kołaczek koło Jaktorowa (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Natomiast we wtorek, 29 czerwca, w Elżbietowie (gmina Teresin, powiat sochaczewski) dwie kobiety oraz trójka ich dzieci zginęła po zderzeniu z tirem.

Facebooktwitterredditpinterest