Podczas spotkania towarzyskiego poprosił kolegę o przysługę, a ten wyczyścił mu konto

28-latek poprosił kolegę o przysługę wypłacenia gotówki z bankomatu. Ten wykonał prośbę, przekazał ustaloną kwotę, ale karty już nie oddał. W ciągu kilku godzin wydał ponad 3 tys. zł z konta znajomego.
Fot. KPP Pruszków. Nielojalny „kolega” trafił w ręce pruszkowskich mundurowych.

Mieszkaniec Pruszkowa odwiedził kolegę. Razem pili alkohol. Gospodarz poprosił kompana o wypłatę gotówki z bankomatu. W tym celu przekazał mu swoją kartę płatniczą. Znajomy wykonał prośbę. Niestety nie oddał już karty, a ciągu kilku godzin w różnych miejscach dokonywał zakupów oraz wypłat gotówki z bankomatów na swoje potrzeby, które łącznie wyniosły ponad 3 tys. zł.

– Praca operacyjna policjantów komendy doprowadziła do ustalenia sprawcy i jego zatrzymania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia karty oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstw. Za pierwsze przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, a za drugie przestępstwo do lat 10 – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie asp. szt. Monika Orlik

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest