Wójt Nadarzyna: to moja ostatnia kadencja

Podczas czerwcowej sesji rady gminy Janusz Grzyb zapowiedział, że obecna kadencja jest ostatnią, w której sprawuje funkcję wójta Nadarzyna. Obecnie pełni ją 18. rok.
wójt Nadarzyna ostatnia kadencja
Fot. nadarzyn.pl. Janusz Grzyb jest jednym z najdłużej sprawujących swoją funkcję włodarzy w naszym regionie.

Janusz Grzyb ma 54 lata, jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Wójtem Nadarzyna jest od 1998 roku, czyli od 18 lat. Jest to więc jeden z najdłużej sprawujących funkcję włodarzy w naszym regionie.

Na ostatniej sesji rady gminy, podczas której przyznano mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok zapowiedział, że nie nie będzie więcej kandydował w wyborach samorządowych. Włodarz już od kilku lat nosił się z takim zamiarem. Oficjalne powody jego decyzji nie są znane, jednak wiadomo, że od kilku lat cierpi on na cukrzycę, która sprawia mu kłopoty zdrowotne.

Przypomnijmy, że w prokuraturze toczy się sprawa dotycząca wątpliwości związanych z oświadczeniami majątkowymi Janusza Grzyba. Z kolei w 2014 roku odbyło się referendum w sprawie odwołania wójta oraz Rady Gminy w Nadarzynie. Było ono związane z wydaniem zgody przez władze na rozbudowę zakładu przetwarzania odpadów komunalnych oraz rzekomej niegospodarności. Wójt utrzymał się na stanowisku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest