Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe w Błoniu?

Gmina Błonie powoli przygotowuje się do budowy nowych ścieżek rowerowych. Urzędnikom z błońskiego ratusza udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej.
sciezki-rowerowe-blonie
Fot. Antranias/pixabay.com. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji z Unii Europejskiej.

Jak już informowaliśmy w serwisie zachodniemazowsze.info, na budowę nowych tras rowerowych władzom gminy udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości nieco ponad 5 mln zł. Całkowity koszt projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu dróg rowerowych na terenie gminy Błonie” to ponad 6,8 mln zł. Za te pieniądze ma powstać w sumie 13,7 km nowych tras. Będą one przebiegać wzdłuż kluczowych ciągów komunikacyjnych: przy ul. Nowakowskiego do Rokitna i dalej do Ożarowa Mazowieckiego i Brwinowa, wzdłuż drogi krajowej nr 92 z Błonia do Ożarowa, od drogi krajowej nr 92 do Radzikowa, na odcinku Blonie-Pass oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 579 Białuty-Leszno (odcinek Błonie-Białuty ma zbudować Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich). Rowerzyści zyskają również połączenie ul. Mickiewicza z ul. Nowakowskiego. Z kolei powiat warszawski zachodni planuje budowę ścieżki rowerowej w kierunku Bieniewic.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu, spójna sieć tras rowerowych powstanie również na terenie Warszawy i innych podwarszawskich gmin. W sumie zostanie zbudowanych ponad 140 km ścieżek. Utworzą one korytarze komunikacyjne zintegrowane z różnymi rodzajami transportu publicznego. Będą zlokalizowane w miejscach, gdzie przebiegają istotne węzły przesiadkowe komunikacji zbiorowej oraz wzdłuż ważnych arterii miast. Inwestycja ta ma przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest