Nalot na magazyn z narkotykami na Pradze Południe [FOTO, WIDEO]

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch braci podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zlikwidowali magazyn, w którym znajdowało się ponad 4 kilogramy amfetaminy oraz pół kilograma pentedronu. Zabezpieczyli także kokainę i konopie oraz ponad 100 tys. złotych.
magazyn-narkotyki-praga-poludnie
Fot. policja.waw.pl. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch braci.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie Pragi Południe znajduje się magazyn, gdzie mogą być przechowywane środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Wszystko wskazywało na to, że jego właścicielami są dwaj bracia, których działalności postanowili przyjrzeć się funkcjonariusze.

Z informacji policjantów wynikało, że do magazynu prawdopodobnie została dostarczona większa ilość narkotyków. Podejrzewając, że mogą one trafić na warszawski rynek, mundurowi postanowili nie dopuścić do transakcji. W rejonie bloku, gdzie znajdowało się pomieszczenie, policjanci zatrzymali 38-latka. W magazynie zostały zabezpieczone torby z białym i fioletowym proszkiem. Następnie operacyjni udali się do miejsca zamieszkania drugiego mężczyzny, 45-latka, gdzie znaleźli kolejne środki.

Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to ponad 4 kg amfetaminy, pół kilograma pentedronu oraz konopi innych niż włókniste, a także kilkadziesiąt porcji kokainy. Policjanci zgromadzili materiał w tej sprawie, a następnie doprowadzili mężczyzn do prokuratury na terenie Pragi Południe, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co może im grozić kara nawet do dziesięciu lat więzienia. Jak informują mundurowi z Komendy Stołecznej Policji, sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

magazyn-narkotyki-praga-poludnie-5

magazyn-narkotyki-praga-poludnie-4

magazyn-narkotyki-praga-poludnie-3

magazyn-narkotyki-praga-poludnie-2

magazyn-narkotyki-praga-poludnie-6

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest