Bestialski napad w Baranowie. Nocą zaatakowali samotnego mężczyznę [FOTO]

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej grodziscy kryminalni rozwiązali sprawę rozboju, do którego doszło kilkanaście dni temu w gminie Baranów. Policjanci zatrzymali w sprawie czterech młodych mężczyzn.
napad-baranow-3
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Młodzi bandyci usłyszeli zarzut dokonania dwóch rozbojów.

Kilkanaście dni temu grodziscy policjanci zostali poinformowani o brutalnym napadzie. Do domu jednego z mieszkańców gminy Baranów weszło w nocy kilku mężczyzn i zaatakowało go podczas snu. Jak ustalili mundurowi, ofiara była przyduszana poduszką, krępowana i grożono mu śmiercią, jeśli nie wyda napastnikom pieniędzy. Pokrzywdzony miał wskazać miejsce przechowywania portfela, bandyci zabrali mu jeszcze papierosy i klucze. 66-latek opisał również podobną sytuację sprzed kilku dni, podczas której także stracił pieniądze i telefon komórkowy. Sprawami natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni.

Po wielu czynnościach operacyjnych i skrupulatnych ustaleniach policjanci wytypowali młodych mężczyzn, którzy mogli brać udział w obu zdarzeniach. Dwóch 19-latków, 21-latek i 22-latek zostali zatrzymani tego samego dnia. Po przesłuchaniach w prokuraturze cała czwórka usłyszała zarzuty dokonania dwóch rozbojów. Sąd przychylił się do wniosków śledczych i zastosował wobec Patryka M., Kamila T., Marka M. i Jacka K. tymczasowe aresztowania na trzy miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

napad-baranow

napad-baranow-2

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest