Błonie: mocne uderzenie w nielegalny hazard. Kryminalni zabezpieczyli automaty do gier

Kryminalni z komendy w Starych Babicach wraz z funkcjonariuszami z urzędu celno-skarbowego przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie dwóch punktów z automatami do gry i zabezpieczenie ośmiu maszyn.
automaty-do-gier-blonie
Fot. KPP Stare Babice. Za posiadanie nielegalnych automatów do gier grożą surowe kary.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze skontrolowali wspólnie dwa punkty na terenie gminy Błonie i w efekcie zabezpieczyli osiem automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzić będzie Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Należy pamiętać, że 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal pod taką działalność. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi: kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat trzech, albo obu tym karom łącznie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest