Kolejny śmiertelny wypadek pod Radziejowicami. Fatalny długi weekend w całym powiecie [FOTO]

W ciągu ostatniego tygodnia, w gminie Radziejowice i okolicach doszło do pięciu wypadków drogowych. Trzy osoby osoby nie żyją, pięć zostało rannych.
wypadek-krze-kuklowka-sokule-korytow-babskie-budy-radziejowice
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. Mężczyzny kierującego oplem nie udało się uratować.

We wtorek, 6 listopada, około godziny 08.52 w miejscowości Krze Duże doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia na remontowanym odcinku drogi S8. Zdarzenie miało miejsce na odcinku, gdzie następuje zwężenie z czterech do dwóch pasów ruchu. Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierujący osobowym oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z tirem. Na miejsce wysłano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Radziejowice oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów. Samochód ciężarowy zatrzymał się na barierze oddzielającej pasy ruchu, a auto osobowe znajdowało się na jezdni. Kierowca tira opuścił kabinę samodzielnie i nie zgłaszał dolegliwości. W samochodzie osobowym, na fotelu kierowcy uwięziony był mężczyzna pozbawiony czynności życiowych. – Zniszczenia pojazdu uniemożliwiały jego natychmiastową ewakuację lub podjęcie resuscytacji. Działania rozpoczęto od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. W tym celu wstrzymano ruch pojazdów i podano prąd piany gaśniczej na zniszczony przód samochodu osobowego (według osób postronnych wcześniej wydobywał się z niego dym) – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowoej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki. Uwięzionego mężczyznę uwolniono za pomocą narzędzi hydraulicznych. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

wypadek-krze-kuklowka-sokule-korytow-babskie-budy-radziejowice-2

wypadek-krze-kuklowka-sokule-korytow-babskie-budy-radziejowice-3

29 października, tuż przed godziną 20.00, w miejscowości Babskie Budy (gmina Wiskitki), doszło do wypadku drogowego, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia poszkodowana została jedna osoba, której do chwili przybycia pogotowia ratunkowego pomocy udzielali strażacy. W akcji brało udział 12 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów i OSP Guzów.

31 października, około godziny 14.17, w miejscowości Korytów (gmina Radziejowice) w wyniku najechania samochodu osobowego na tył innego pojazdu, obrażeń ciała doznały dwie osoby. Jak informuje bryg. Grzelecki, jedna z osób uskarżała się na duszności i ból w klatce piersiowej, natomiast druga osoba miała obrażenia głowy. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało poszkodowanych do szpitala. Wcześniej pomocy poszkodowanym udzielali strażacy z JRG Żyrardów i OSP Korytów.

W piątek, 2 listopada, o godzinie 13.34, w miejscowości Sokule doszło do kolejnego wypadku. W zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe. Jedna osoba uskarżająca się na ból głowy została zabrana do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń. W akcji trwającej niecałą godzinę udział brało 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce 3 listopada, około godziny 16.28. W miejscowości Kuklówka Radziejowicka, na prostym odcinku drogi, samochód osobowy z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał z trasy i uderzył w drzewo. W chwili przybycia zastępów straży dwie osoby znajdowały się poza pojazdem, a jedna była zakleszczona we wraku auta. – Strażacy rozpoczęli czynności resuscytacyjne w stosunku do dwóch osób. Jednocześnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonywali dostęp do trzeciego poszkodowanego uwięzionego w pojeździe. Po wydobyciu z pojazdu osobie poszkodowanej pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego, który następnie w ciężkim stanie przetransportował ją do szpitala – informuje bryg. Grzelecki. – Niestety, pomimo szybko podjętej akcji resuscytacyjnej, na skutek doznanych obrażeń, śmierć poniosły dwie młode osoby w wieku 21 i 18 lat – dodaje. W akcji trwającej ponad pięć godzin udział brali strażacy z JRG Żyrardów, JRG Grodzisk Mazowiecki, OSP Kuklówka, OSP Radziejowice, OSP Grodzisk Mazowiecki i OSP Milanówek. Łącznie 29 strażaków. Na miejscu obecny był komendant powiatowy PSP w Żyrardowie. Więcej na temat wypadku w Kuklówce można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest