Kradli towar z firmy, w której pracowali

Zatrzymany przez grodziskich kryminalnych magazynier i dwóch kierowców odpowiedzą za kradzieże towaru z jednej z firm. Właściciel zakładu pracy wycenił wartość strat na ponad 18 tys. zł.
kradziez-towaru-firma-grodzisk
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Policjanci znaleźli skradziony towar w domach pracowników.

Grodziscy kryminalni podczas wykonywania swoich codziennych zadań uzyskali informację o osobach, które mogą okradać jedną z miejscowych firm. Policjanci natychmiast podjęli odpowiednie czynności, aby sprawdzić te sygnały. Na ul. Nadarzyńskiej zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa, którym miały być przewożone skradzione towary. Po przeszukaniu ładunku szybko okazało się, że oprócz trzech palet z armaturą łazienkową i osprzętem elektrycznym jest tam jeszcze jedna, nie widniejąca w wykazie. Pojazd został zabezpieczony, a jego kierowca zatrzymany.

Podczas kontaktu z przedstawicielem firmy, której towary były w samochodzie, policjanci potwierdzili, że rzeczywiście tego dnia zginęły przedmioty o wartości ponad 10 tys. zł. Dalsze czynności i dokładna analiza informacji z okradzionego zakładu pracy doprowadziły do ustalenia, że o dokonywanie tych przestępstw podejrzany jest jeden z magazynierów. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę. W domu 26-latka znaleźli przedmioty z firmy, w której pracował. Jeszcze tego samego dnia mundurowi dotarli do kolejnego kierowcy, który prawdopodobnie w innym terminie również zabrał do samochodu przygotowane przez magazyniera kartony. 36-latek także miał w swoim domu i samochodzie część skradzionego z firmy towaru.

Łączna wartość strat dla firmy została określona na ponad 18 tys. zł. Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do przedstawienia wszystkim zatrzymanym zarzutów kradzieży. Daniel K. odpowie za dwa takie przestępstwa, a Robert W. i Łukasz W. za dokonanie po jednej kradzieży wspólnie z 26-latkiem. Za te czyny grozi im nawet po pięć lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest