Zderzenie auta z łosiem na drodze wojewódzkiej

Na drodze wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Kępiaste (gmina Leszno) miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja. Samochód osobowy zderzył się z łosiem.
zderzenie-los-kepiaste
Fot. kwp.radom.pl. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniali mundurowi z komendy w Starych Babicach.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 listopada. O godzinie 17.40 mundurowi z komendy w Starych Babicach zostali poinformowani o kolizji samochodu osobowego ze zwierzęciem. – Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem, jadąc w kierunku Leszna, zderzył się z łosiem, który wybiegł nagle z terenu pól na jezdnię. Niestety, w wyniku tego zdarzenia łoś padł na miejscu – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Na szczęście nic nie stało się 22-letniemu kierowcy uczestniczącemu w kolizji, natomiast auto, zwłaszcza jego przednia część, zostało dość mocno zniszczone.

Mężczyzna nie został ukarany mandatem. – To było zdarzenie nagłe, więc nie został zakwalifikowany jako sprawca. Tu wchodzi w grę wtargnięcie na jezdnię zwierzęcia, więc mówimy o kierowcy jako o pokrzywdzonym – wyjaśnia podinsp. Gromek-Oćwieja. Mężczyzna był trzeźwy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest