Dorwali „Bryndziaka”

Ma na koncie działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, pobicia i wymuszenia wierzytelności. Jeden z najniebezpieczniejszych członków tzw. „małego Pruszkowa” Marcin B. „Bryndziak” w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez kryminalnych.
Fot. KG. O zatrzymaniu poinformowali mundurowi z komendy w Pruszkowie.

Zaledwie miesiąc temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o zatrzymaniach członków tzw. mafii pruszkowskiej. Za kratki trafiło kilku jej członków m.in. „Parasol”, „Słowik” i „Wańka”. Po odbyciu wieloletnich kar pozbawienia wolności i opuszczeniu zakładów karnych, zajęli się oni popełnianiem przestępstw typowo kryminalnych takich jak: rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicia, ale również gospodarczych (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Bezskutecznie natomiast listem gończym był poszukiwany 45-letni Marcin B. ps. „Bryndziak”. Jest on uważany za jednego z najbardziej niebezpiecznych gangsterów tzw. „młodego Pruszkowa”. Razem z kolegami zajmowali się kradzieżami, rozbojami, wymuszaniem haraczy. Jak poinformował portal tvp.info, „Bryndziak” skutecznie storpedował proces sądowy przeciwko ponad 30 członkom mafii pruszkowskiej. Przedstawiał kolejne zwolnienia lekarskie, co uniemożliwiało odczytanie aktu oskarżenia, a w końcu zniknął i od listopada ubiegłego roku był poszukiwany listem gończym. W ubiegłym tygodniu ”Bryndziak” wpadł w ręce pruszkowskich i stołecznych kryminalnych.

Policjanci z zespołu poszukiwań pruszkowskiej komendy wspólnie z policjantami zespołu poszukiwań celowych, wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji namierzyli mężczyznę na przystanku autobusowym. Marcin B. był zupełnie zaskoczony, już trafił do aresztu. Najprawdopodobniej spędzi w nim wiele czasu, ma bowiem do odbycia wyrok ponad siedmiu lat pozbawienia wolności m.in. za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz szereg przestępstw kryminalnych.

Facebooktwitterredditpinterest