Zatrzymanie Marka Falenty. Policja pokazała zdjęcia z konwoju [FOTO, WIDEO]

W piątek, 7 czerwca, około godziny 16.40, na lotnisku w Warszawie wylądował konwój lotniczy. Pod eskortą polskich policjantów przetransportowano Marka Falentę wraz z innymi przestępcami. Skazany w aferze podsłuchowej biznesmen ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
Fot. KGP. Podczas zatrzymania Marek Falenta zachowywał się spokojnie.

Jak informują funkcjonariusze z komendy głównej, zatrzymanie w kwietniu tego roku w Hiszpanii i konwój lotniczy poszukiwanego do kraju – to efekt bardzo dobrej współpracy polskich policjantów m.in. ze służbami hiszpańskimi. Mężczyzna został sprowadzony do Warszawy z Hiszpanii w tzw. konwoju zbiorczym wojskowym samolotem typu Casa. Podczas konwojowania Falenta zachowywał się spokojnie.

Polscy policjanci z Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, którzy na co dzień organizują tego typu loty wraz z funkcjonariuszami Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji, zadbali o to, aby poszukiwany trafił do polskiego zakładu karnego. Skazany wyrokiem sądu mężczyzna miał odbyć karę pozbawienia wolności, ale nie stawił się w wyznaczonym terminie. Za Markiem F. wydano list gończy, a następnie europejski nakaz aresztowania.

– Specjalna grupa polskich policjantów cały czas intensywnie pracowała po to, aby ustalić miejsca pobytu mężczyzny. Dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej m.in. z hiszpańskimi służbami, w kwietniu tego roku poszukiwany został zatrzymany i (…) przetransportowany do Polski – poinformowali funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji.

falenta-zatrzymanie

falenta-zatrzymanie-2

falenta-zatrzymanie-3

falenta-zatrzymanie-4

Źródło: Komenda Główna Policji

Facebooktwitterredditpinterest