Wkrótce rusza remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Potrwa ponad 2 lata!

Po 46 latach użytkowania przyszedł czas na gruntowną przebudowę wysłużonych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Remont będzie przeprowadzany etapami i może potrwać ponad dwa lata.
Fot. um.warszawa.pl. W godzinach szczytu Trasą Łazienkowską przemieszcza się około 5 tys. pojazdów na godzinę.

– Chcemy poprawić bezpieczeństwo oraz zwiększyć komfort wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie, a piesi i rowerzyści wygodne i bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Oblegana trasa

Trasa Łazienkowska jest jedną z najchętniej wybieranych przez warszawiaków dróg. Na podstawie danych z pobliskich punktów pomiarowych wynika, że w godzinach szczytu ruch wynosi blisko 5 tys. pojazdów na godzinę. Intensywna eksploatacja przez prawie 50 lat sprawiła, że wiadukty w rejonie parku Agrykola wymagają gruntownego remontu.

Co dalej?

Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej, poza jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie. Prace w terenie ruszą po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą. Ich zakres obejmie m.in. rozbiórkę istniejących na tym odcinku trasy wiaduktów, a następnie ich odbudowę zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Ruch na Trasie Łazienkowskiej ma być zachowany przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy w obydwu kierunkach po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części trasy.

Film z wizualizacją nowych wiaduktów można zobaczyć TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest