Usuwanie blizn – czy naprawdę jest możliwe? [MAT. PARTNERA]

Pozbywanie się blizn wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nie wiemy, czy faktycznie da się jeszcze to zrobić i czy ewentualne zabiegi nie będą przypadkiem bolesne. Nikt nie chce za wszelką cenę pozbyć się tego problemu, ale dla wielu osób jest to jednak naprawdę ważne - tym bardziej, jeżeli taka blizna umiejscowiona jest na przykład na twarzy. Mamy dla Ciebie jednak dobrą informację – obecnie technologia umożliwia już pozbycie się blizny trwale i przede wszystkim bez żadnego zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Dostępne jest kilka sposobów, dzięki którym można to osiągnąć.
Fot. mat. partnera. Specjaliści z renomowanej kliniki pomogą w doborze skutecznej i bezpiecznej metody usunięcia blizn.

Zanim jednak do tego przejdziemy – mamy kilka wskazówek dla tych osób, które dopiero co faktycznie się zraniły lub przeszły operacje. W tym wypadku nie musimy czekać na to, aż blizna stanie się jaśniejsza i będziemy mieć już pewność, że nie zniknie. Jeżeli wiemy, że zraniliśmy się głęboko – od razu zacznijmy działać. Jak? Poprzez stosowanie kremów i żeli, które mogą zapobiec bliznowaceniu. Nie zawsze efekt będzie dla nas zadowalający, ale w wielu przypadkach tak proste działania mogą okazać się wystarczające. W ten sposób na pewno zaoszczędzimy dużo pieniędzy, które musielibyśmy wydać na profesjonalne zabiegi.

Po pierwsze – mezoterapia

Jeżeli jest już jednak za późno na te prostsze metody lub widzimy, że w ogóle nie działają – czas sięgnąć po coś bardziej konkretnego. Pierwszą metodą może być mezoterapia. Na czym ona polega? Zabieg ten wykonywany jest na różnych obszarach ciałach i ma na celu zmuszenie skóry do regenerowania się. W jaki sposób można to osiągnąć? Poprzez wykonanie dużej ilości niewielkich nakłuć – ten zabieg jest często wykorzystywany na skórze głowy, aby pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Może również spowodować, że blizna zacznie się goić. 

Dostępne jest kilka różnych rodzajów mezoterapii, a w wyborze na pewno pomoże nam specjalista, który będzie wykonywał ten zabieg. Wszystko będzie zależało od wyglądu blizny i jej umiejscowienia. Ogólnym celem każdej mezoterapii jest wzmocnienie obszaru dookoła blizny i odbudowa tkanki. 

Po drugie – laser frakcyjny

Najpopularniejszym zabiegiem mającym na celu pozbycie się blizn jest jednak zdecydowanie laser frakcyjny. Laseroterapia gwarantuje najlepsze efekty w najkrótszym czasie – a przez to jest także oczywiście najdroższa. Dlaczego to faktycznie działa? Zadaniem lasera jest wywołanie ponownego gojenia się skóry – nawet jeżeli mamy już bliznę to skóra i tak regeneruje się od nowa. W ten sposób możemy pozbyć się tej niezbyt estetycznej ozdoby. 

Laser jest często wybierany także ze względu na to, że po usunięciu blizny przywraca skórze jej naturalny wygląd – znikają wszelkie przebarwienia, które mogły być spowodowane zbliznowaceniem.  

W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Facebooktwitterredditpinterest