Staranował radiowóz, chciał rozjechać policjanta

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi Pawłowi I., który w Warszawie najpierw chciał rozjechać policjanta, a potem staranował radiowóz. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na mundurowych.
Staranował radiowóz, chciał rozjechać policjanta
Fot. pragapd.policja.waw.pl Paweł I. kradzionym samochodem próbował staranować radiowóz.

Do zdarzenia doszło w Warszawie. Policjanci z komisariatu w Wawrze z samego rana otrzymali informację o pędzącym z Siedlec w stronę stolicy BMW. Jak ustalili, właścicielka pojazdu spokojnie spała w swoim domu pod Siedlcami i nie miała nawet pojęcia, że ktoś dokonał kradzieży jej samochodu z garażu. Funkcjonariusze błyskawicznie podjęli działania. Przygotowali blokadę. Chcieli zatrzymać kierującego do kontroli. Ten jednak najpierw zwolnił, a potem tuż przed funkcjonariuszem przyspieszył i potrącił go, a następnie staranował radiowóz z drugim mundurowym w środku. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony, a skradziony samochód zabezpieczony. Policjantom natomiast udzielono pomocy medycznej.

37-letni Paweł I. trafił do policyjnej celi. Śledczy z komisariatu przy ul. Mrówczej zgromadzili materiały i skierowali sprawę do prokuratury. Zatrzymany usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, w dalszej kolejności odpowie również za kradzież z włamaniem i uszkodzenie radiowozu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest