Nie żyje druga ofiara tragicznego wypadku w Bramkach. Żałoba w Domu Pomocy Społecznej

Zmarła druga ofiara tragicznego potrącenia przez samochód w Bramkach. To już siódma osoba z naszego regionu, która w ciągu ostatniego miesiąca zginęła w wypadku drogowym.
wypadek-bramki-blonie-wrzesien-2017
Fot. KPP Stare Babice. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek, 21 września. O godzinie 6.20 rano dwie kobiety w wieku około 50 lat szły do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, na drodze wojewódzkiej nr 92 potrącił je opel corsa prowadzony przez dwudziestolatkę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca autem jechała w kierunku Sochaczewa. Jedną z kobiet próbowali reanimować postronni kierowcy, niestety, mimo to – zmarła. Druga, w ciężkim stanie, została przewieziona do szpitala, jednak i jej nie udało się uratować. Obie pracowały jako opiekunki w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Pracownicy i pensjonariusze ośrodka są pogrążeni w głębokim smutku. Wiadomo, że sprawczyni wypadku była trzeźwa.

Na lokalnych forach internetowych roi się od komentarzy wskazujących przyczyny tragedii. Część internautów twierdzi, że winna jest kobieta prowadząca pojazd, inni, że pracownice DPS nie zachowały szczególnej ostrożności przechodząc przez bardzo ruchliwą drogę. O szczegółowych przyczynach zdarzenia przesądzi prokurator, który razem z biegłym z zakresu wypadków drogowych prowadził na miejscu czynności wyjaśniające.

Czarna seria śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych trwa. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca na drogach naszego regionu zginęło siedem osób. Do niemal identycznego wypadku, jak ten w Bramkach, doszło w Żyrardowie. Tu również około godziny 6.00 rano dwie kobiety szły do pracy i zostały śmiertelnie potrącone przez kierowcę osobowego auta. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala, ale i jej nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie zdążył zahamować przed pasami. Policja apeluje do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

2 komentarzy dla “Nie żyje druga ofiara tragicznego wypadku w Bramkach. Żałoba w Domu Pomocy Społecznej

  1. To może niech w końcu szanowni piesi zrozumieją że samochód nie stanie w miejscu. Co z tego że ja jadę przepisowo 50km/h jak nie raz miałem sytuacja gdzie musiałem hamować i ostro odbijać w lewo (na szczęście nic nie jechało z przeciwka) bo szanowne święte krowy nawet na sekundę nie spojrzą się na drogę tylko po prostu idą jak gdyby nigdy nic. Jakie ja mam szanse na wyhamowanie kiedy pieszy mi wchodzi 2m przed maską??? Żadnych!! Eksperci od dawna trąbili że zmiana przepisów, że teraz pieszy zbliżający się do przejścia będą mieli bezwzględne pierwszeństwo to kompletna głupota i ostrzegali czym to będzie groziło. Pomylili się?? Oceńcie Państwo sami.

    • Ale te kobiety zostały potracone 2m przed zejściem z pasów a nie weszły na pasy przed nadjeżdżajacy samochód. Kierowca powinien je zauważyć kilkaset m. przed pasami ( jadąc dozwolone 90 km/h)