Napad na salon gier w Pruszkowie

Trzymiesięczny areszt – taką decyzję podjął sąd, w stosunku do dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zostali zatrzymani przez kryminalnych z Pruszkowa kilka dni po tym, jak grozili przedmiotem przypominającym broń pracownikowi salonu gier, a potem ukradli mu pieniądze.
napad-salon-gier-pruszkow
Fot. ilustracyjne. Vineszoocontact/pixabay.com. Do zdarzenia doszło w jednym z pruszkowskich salonów gier.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku na terenie Pruszkowa. Natomiast zgłoszenie o napadzie na salon gier mundurowi otrzymali na początku lutego. Do pomieszczenia weszło dwóch mężczyzn i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądało wydania pieniędzy z kasy. Pracownik salonu oddał gotówkę, a napastnicy uciekli.

Sprawą od razu zajęli się pruszkowscy kryminalni. Na podstawie rysopisów oraz szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych, już kilka dni po zdarzeniu mieli wytypowanych sprawców napadu. Mężczyźni w wieku 34 i 31 lat zostali zatrzymani w Warszawie, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie. W mieszkaniu 31-latka funkcjonariusze znaleźli przedmiot przypominający broń oraz środki odurzające. Kilka dni temu, w prokuraturze, usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest