Marsz Kundelków w Warszawie. Przyjdź i bezpłatnie zachipuj psa

27 października, podczas Marszu Kundelków warszawiacy przejdą wraz ze swoimi psami ulice Starego Miasta. Ruszają o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika. Przy Multimedialnym Parku Fontann, w końcowym punkcie spaceru, pojawią się stoiska m.in. z bezpłatnym czipowaniem zwierząt.
marsz-kundelkow-2018-warszawa
Fot. moshehar/pixabay.com. Warszawiacy coraz częściej decydują się na przygarnięcie zwierzaka ze schroniska.

– Mieszkańcy spotkają podopiecznych schroniska „Na Paluchu” w samym centrum stolicy. To kontynuacja projektu Adoptuj Warszawiaka, w ramach którego psy opuszczają na chwilę placówkę, przyjeżdżają z wolontariuszami na miejskie wydarzenia i promują adopcję zwierząt. Do naszego jesiennego spaceru może się dołączyć każdy miłośnik czworonogów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Marsz Kundelków rozpocznie się o godz. 12.00 przy ul. Nowy Świat, tuż obok pomnika Kopernika. Uczestnicy przejdą się ul. Krakowskiego Przedmieścia w stronę Multimedialnego Parku Fontann, gdzie do godz. 15.00 będą otwarte specjalne stoiska. Mieszkańcy skorzystają tam z bezpłatnego czipowania zwierząt. Na miejscu będą mogli także wygrawerować adresatkę dla psa lub kota, za symboliczną kwotę 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

– Aby zapobiec bezdomności zwierząt w stolicy od 11 lat dofinansowujemy czipowanie psów i kotów. Dzięki współpracy z przychodniami weterynaryjnymi, bezpłatny czip otrzymało już ponad 96 153 domowych pupili. Łącznie przeznaczyliśmy na ten cel blisko 4,56 mln zł. Cieszę się, że właściciele dbają o odpowiednie znakowanie czworonogów. Zarówno adresatka, jak i czip, pomaga nam w szybki sposób skontaktować się z opiekunem, gdy znajdujemy zagubione zwierzę – mówi Olszewski. Wstęp wolny.

Adoptuj Warszawiaka

W tym roku trwa czwarta edycja akcji Adoptuj Warszawiaka. W ramach projektu podopieczni z Palucha wraz z wolontariuszami cyklicznie pojawiają się na plenerowych imprezach w stolicy. Mieszkańcy mają okazję poznać bliżej charakter psa, mogą go pogłaskać i porozmawiać z tymczasowym opiekunem na temat nawyków i preferencji czworonoga. – Te wyjścia uczą psy poruszania się po mieście. Zwiększamy im również szansę na adopcję. Podczas wydarzeń psiaki podbijają serca wielu osób. Wiemy, że nie każdy człowiek ma w sobie tyle odwagi, by przyjechać do placówki, przy ul. Paluch 2. Może jednak poznać czworonoga w innych okolicznościach. W ciągu ostatnich lat liczba zwierząt w schronisku „Na Paluchu” znacząco się zmniejszyła. Warszawiacy, kiedy myślą o nowym czworonożnym domowniku, coraz częściej decydują się na przygarnięcie psa bądź kota z Palucha – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest