Śmiertelne potrącenie pieszego w Umiastowie. To już piąta ofiara wypadków w powiecie warszawskim zachodnim w tym tygodniu

W Umiastowie miał miejsce tragiczny wypadek. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez kierowcę samochodu osobowego.
Fot. kwp.radom.pl. Przyczyny wypadku będą badać mundurowi z komendy w Starych Babicach.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 kwietnia, przed godziną 17.00. Na ul. Umiastowskiej w miejscowości Umiastów (droga wojewódzka nr 718, gmina Ożarów Mazowiecki) kierowca osobowej skody śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe: policja, straż pożarna i pogotowie, niestety mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca auta był trzeźwy. Szczegółowe przyczyny tego tragicznego wypadku będą badać mundurowi z komendy w Starych Babicach pod nadzorem prokuratora.

Przypomnijmy, że jest to już kolejna ofiara śmiertelna w powiecie warszawskim zachodnim, która zginęła w wyniku wypadku drogowego. W ciągu tego tygodnia śmierć na drogach gminy Ożarów Mazowiecki, Błonie i Leszno poniosło w sumie pięć osób (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ i TUTAJ).

Z kolei policja stale przypomina o używaniu odblasków. Apeluje: używanie elementów odblaskowych przez pieszych może uratować życie. Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).

Facebooktwitterredditpinterest

3 komentarzy dla “Śmiertelne potrącenie pieszego w Umiastowie. To już piąta ofiara wypadków w powiecie warszawskim zachodnim w tym tygodniu

  • O chodnik tyle czasu już prosimy i nic
   Dzieci chodzą pieszo do przystanku 1,5 km
   A tiry Tak zasuwają że czapki z głowy zrywa , momentami trzeba do rowu uciekać żeby nie rozhechał człowieka .
   Koło ożarowem to i w polu chodniki robią a my jak zwykle w czarnej d….

 1. Nie rozumiem jednej rzeczy! Kto do jasnej ch**** wpuścił na tą drogę tiry!!! Przecież ona nie jest kompletnie do tego przystosowana a te jeżdżą bo nie ma żadnego zakazu. Przecież dwa tiry bez zjeżdżania na pobocze nie są w stanie się tam minąć!! Zobaczcie co tam dzieje się koło 7 rano. Jadą CAŁE SZNURY z nowego dworu. Bo po co jechać na błonie po tej dziurawej drodze skoro można sobie jechać elegancko po równej nowo wyremontowanej. Najwyższa pora coś z tym zrobić i porobić chodniki bo piesi, bardzo często pijani spacerują sobie ulicą.