Śmiertelny wypadek w Broniszach

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92. Samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia przewożącą pacjenta chorego na covid-19.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie Mazowieckim. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z komendy w Starych Babicach.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bronisze (gmina Ożarów Mazowiecki, powiat warszawski zachodni), na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Piastowskiej, tuż obok giełdy warzywnej. W sobotę, przed godziną 14.00, karetka pogotowia ratunkowego przewożąca na sygnale pacjenta chorego na covid-19 z dużą siłą uderzyła w bok osobowego peugeota.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe – pogotowie, straż pożarna z Ożarowa Mazowieckiego, Błonia i Warszawy oraz policja. – W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane trzy osoby z samochodu osobowego. Dwie zostały przetransportowane do szpitala, natomiast trzecia zmarła na miejscu – poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski. Zmarły to kierowca osobówki, natomiast nastoletnia pasażerka z tego auta jest w stanie ciężkim. Nie ucierpiał natomiast pacjent przewożony karetką, przeniesiono go do innego ambulansu, również trafił do szpitala.

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 92 musieli liczyć się z utrudnieniami, trasa na kilka godzin została bowiem zablokowana.

Facebooktwitterredditpinterest