Policyjny pościg ulicami Błonia

Policjanci z Błonia w pościgu zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał 3,1 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
policja-holownicy-lapowki
Fot. MK. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, więc mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu podjęli pościg za kierowcą toyoty. Według relacji świadka, mężczyzna mógł być nietrzeźwy. Pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych dawanych przez policjantów do zatrzymania, kierowca kontynuował jazdę. Kilka minut później był już w rękach mundurowych. Wtedy funkcjonariusze wyraźnie wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas legitymowania ustalili również, że zgodnie z orzeczeniem sądu 37-latka obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec błońskiej gminy usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego go sądowego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest