Dwa wypadki koło Błonia. Jedna ofiara śmiertelna

Na terenie gminy Błonie miały miejsce dwa poważne wypadki drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł rowerzysta.
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach. W wyniku odniesionych obrażeń w wypadku w Starych Faszczycach zmarł rowerzysta.

Zdarzenia miały miejsce we wtorek, 17 września. Około godziny 17.00 w miejscowości Stare Faszczce doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wzięły w nim udział dwa samochody i rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący rowerem wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z ciężarowym mercedesem oraz nadjeżdżającą z naprzeciwległego pasa ruchu osobową toyotą. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych, obecny był prokurator, a także biegły z zakresu wypadków drogowych. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

Tego samego dnia, kilka godzin później, w miejscowości Górna Wieś, samochód osobowy uderzył w drzewo. Jak poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski, poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu intereniowały służby: policja, dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu i OSP z Górnej Wsi. Ranni zostali przetransportowani śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

W tym roku na terenie powiatu warszawskiego zachodniego doszło już do dziesięciu tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło trzynaście osób. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych i znajomości przepisów ruchu drogowego. Ta zasada dotyczy zarówno kierowców, motocyklistów, pieszych i rowerzystów – apelują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Dwa wypadki koło Błonia. Jedna ofiara śmiertelna

  1. proponuje się zagłębić lepiej w przyczyny bo przystanek który tam stoi utrudnia widoczność to skrzyżowanie jest przez to bardzo niebezpieczne. najpierw trzeba pogonić urzędników żeby życia nie utrudniali