Obywatel Ukrainy okradał ludzi, a w domu miał rozsypaną amfetaminę. Policjantów przywitał w stroju jednorożca

Trzy miesiące aresztu – to środek zapobiegawczy, jaki sąd zastosował wobec 29-latka. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Gdy policjanci weszli do pokoju, zobaczyli zaskoczonego mężczyznę ubranego w strój jednorożca oraz siedzącą przy stole kobietę z rozsypanym na lusterku białym proszkiem.
Fot. KPP Stare Babice. Najbliższe trzy miesiące 29-latek spędzi w areszcie.

W lutym policjanci z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją umożliwiającą dokonywanie płatności. W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się również kryminalni ze Starych Babic, którzy wspólnie z ożarowskimi funkcjonariuszami namierzyli osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Gdy zapukali do drzwi mieszkania wynajmowanego przez 29-latka na terenie Warszawy, drzwi otworzyła jego współlokatorka, która wskazała zajmowany przez niego pokój. Policjanci weszli do środka i zobaczyli zaskoczonego mężczyznę ubranego w strój jednorożca oraz siedzącą przy stole kobietę z rozsypanym na lusterku białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.

Policjanci zatrzymali parę. Kobieta została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej, ponieważ przebywała w Polsce nielegalnie, natomiast mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie kolejnych pokrzywdzonych i przedstawienie mu łącznie 13 zarzutów. 29-latek odpowie za włamanie na konto bankowe, kradzież pieniędzy, usiłowanie kradzieży z włamaniem, kradzież portfela z dokumentami oraz kradzież sprzętu komputerowego i elektronarzędzi po uprzednim włamaniu się do zaparkowanego samochodu. Ostatni zarzut, jaki usłyszał, to posiadanie środków odurzających.

Sąd przychylił się do wniosku policji popartego przez prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. – Sprawa jest rozwojowa, a do policjantów docierają kolejni pokrzywdzeni przestępczym procederem mężczyzny. W najbliższym czasie obywatel Ukrainy usłyszy kolejne zarzuty – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest